Eden Springs the water and coffee company
Eden ProduktaiPaslaugos ir patarimaiMūsų akcijosEnergija darbeApie musTee tilaus

Home Dotted Energija darbe Dotted Gera savijauta darbe


GERA SAVIJAUTA DARBEGERA SAVIJAUTA DARBE

Jei jūs, kaip ir daugelis žmonių, darbe praleidžiate 60% dienos, privalote pasirūpinti savo sveikata tomis valandomis. Įvairias sveikos gyvensenos priemones savo darbuotojams siūlančios įmonės suprato, kad gera savijauta naudinga ne tik darbuotojui, bet ir verslui. Sveiki darbuotojai rečiau neatvyksta į darbą dėl nedarbingumo ar neįgalumo, didesnis jų produktyvumas, geresnė dvasinė būklė, be to, užtikrinamos mažesnės sveikatos priežiūros išlaidos.

Kodėl toks svarbus vanduo?Vien užtikrindamas normalias organizmo funkcijas, per parą kūnas praranda apie 2,5–3 litrus vandens, todėl norint išsaugoti sveikatą būtina palaikyti skysčių pusiausvyrą. Ironiška, tačiau troškulys pajuntamas tik tada, kai kūnas būna dehidratavęs, tad labai svarbu vandenį gerti dažnai, ir ne tik ištroškus. Pajutus troškulį, organizmas jau būna dehidratavęs iki 0,8–2 % kūno svorio.

Vanduo ir protinė veiklaKad darbe būtumėte efektyvūs ir produktyvūs, būtina susikoncentruoti į atliekamą veiklą. Viena iš vertingiausių ir lengviausiai prieinamų pagalbos priemonių yra vanduo. 85 % žmogaus smegenų masės sudaro vanduo, todėl jei organizmas nepakankamai aprūpinamas skysčiais, smegenys pajunta pasekmes – ima skaudėti galvą, sumažėja koncentracija ir suprastėja trumpalaikė atmintis. Tai gali paveikti net jūsų matematinius įgūdžius ar sportinius gebėjimus. Taip yra todėl, kad dėl dehidratacijos sumažėja energijos gamyba smegenyse.

Naujausi tyrimai, aprašyti žurnale British Journal of Nutrition, rodo, kad gebėjimas susikoncentruoti mažėja kūnui netekus vos 1–2 % vandens. Stebėdami dehidratacijos paveiktus asmenis, mokslininkai nustatė protinio budrumo, imlumo mokslams sumažėjimą, regėjimo, matematinių įgūdžių suprastėjimą, neigiamą poveikį trumpalaikei atminčiai ir kritiniam mąstymui. Šie požymiai dažnai buvo lydimi nuovargio ir galvos skausmų. Kad to išvengtumėte, nepamirškite gerti vandens visą parą.

Geriamasis vanduo yra paprasčiausias ir veiksmingiausias būdas užtikrinti

Vanduo ir fizinis darbingumasTyrimai rodo, kad kūnui netekus vos 1–2 % vandens sumažėja fizinis darbingumas, netenkama energijos ir jaučiamas nuovargis. Esant 2 % dehidratacijai, fizinis darbingumas sumažėja 5–10 %, dehidratacijai viršijus 4 %, fizinis darbingumas sumažėja net 20–40 %. Sportininkai žino, kad norint palaikyti fizinį darbingumą būtina gerti vandenį prieš treniruotes, per treniruotes ir po treniruočių.

Patarimai:
 • Išgerkite 2–3 puodelius likus 2 valandoms iki treniruotės.
 • Išgerkite 1–2 puodelius likus 10–20 minučių iki treniruotės.
 • Išgerkite nuo 1 iki 3 puodelių kas 15 minučių per treniruotę.
 • Išgerkite 2 ar daugiau puodelių tarp pirmos ir antros valandos po treniruotės.
 • Gerkite vandenį po treniruotės tol, kol šlapimas taps skaidrus.
 • Geriausia gerti šaltą vandenį (10–15 laipsnių), nes organizmas greičiau pasisavina šaltą, o ne šiltą vandenį.
 • Naudingiausia gerti gryną vandenį, nes cukraus ar elektrolitų prisotinti gėrimai gali sulėtinti jų pašalinimą iš skrandžio.

Kodėl tai ima rūpėti įmonėmsVis daugėja įrodymų, kad įmonių veikla yra tiesiogiai susijusi su darbuotojų savijauta. Dauguma žmonių didžiąją dalį dienos praleidžia būtent darbe, tad logiška, kad darbo vieta turi užtikrinti gerą darbuotojų savijautą.

Daugybė sveikatingumo programas darbo vietėse įdiegusių tarptautinių bendrovių gali patvirtinti, kad gera darbuotojų savijauta yra naudinga verslui. Pastangos pagerinti darbuotojų savijautą davė tokią naudą:
 • Darbuotojams sumažėjo rizika susirgti lėtinėmis ligomis.
 • Sumažėjo su sveikata susijusios išlaidos, darbuotojai praleido mažiau darbo dienų dėl nedarbingumo ar neįgalumo.
 • Pagerėjo darbuotojų dvasinė būklė ir darbo santykiai.
 • Padidėjo darbuotojų produktyvumas.
 • Pagerėjo įmonės finansiniai rezultatai.

Elektroninės
sąskaitos E-pay

Registruotis
KOMERCINIS PASIŪLYMAS

Nemokama linija

8 800 20006

Kodėl Eden?

Šviežia kava Šviežia kava
Pristatymas visoje Lietuvoje Pristatymas visoje Lietuvoje
KAVOS PASIŪLYMAS

Laikas kavos
pertraukėlei?

Sužinokite daugiau


       Produktai
       Paslaugos ir patarimai
       Mūsų akcijos
       Energija darbe
       Apie mus
     Kontaktai ir pagalba
 • T: 8 800 20006
 • Susisiekite su mumis
 • Eden Springs Lietuva UAB
  Savanoriu pr. 174A
  LT – 03115, Vilnius