Įžanga

Šiose slapukų taisyklėse (Slapukų taisyklės) pateikiama išsami informacija apie tai, kaip „Eden Springs Lietuva, UAB“ („EDEN“) naudoja slapukus, įskaitant mūsų svetainėje www.edensprings.lt (Svetainė) naudojamų slapukų tipą ir paskirtį, taip pat apie Jūsų teises pasyvinant slapukus

Slapukų naudojimas

Slapukai, be kitų dalykų, mums suteikia galimybę įsiminti Jūsų parinktis ir atpažinti Jus lankantis vėliau.  Tai padaroma įrašant tam tikrą informaciją Jūsų įrenginyje.

Kas yra slapukas?

Slapukas – tai failas, atsiunčiamas į vartotojo įrenginį, kad būtų įrašyti duomenys, kuriuos gali atnaujinti ir gauti slapuką įdiegęs subjektas.

Kai patenkate į Svetainę ir duodate sutikimą juos įdiegti, Jūsų įrenginyje (kompiuteryje, planšetėje, mobiliajame telefone ar kt.) įdiegiami maži failai su informacija. Šie failai (vadinami slapukais) yra dalis technologijos, kuri būtina, kad Svetainė veiktų tinkamai ir savaime nebūtų žalinga.

Slapukai įdiegiami ir laikomi Jūsų įrenginyje, kad būtų galima sekti Jūsų veiklą internete.

Galite visiškai pasyvinti slapukus savo naršyklės nuostatose. Slapukus galite pasyvinti, tačiau Svetainė arba kai kurios jos dalys gali tinkamai neveikti.

Kokių tipų slapukus naudojame?

Atsižvelgiant į subjektą, kuris juos valdo, slapukai skirstomi taip:

  • Pirmosios šalies slapukai. Tai slapukai, į vartotojo įrenginį atsiunčiami iš kompiuterio arba srities, kuriuos valdo pats svetainės skelbėjas ir kuriame teikiama vartotojo prašoma paslauga.
  • Trečiosios šalies slapukai. Tai slapukai, į vartotojo įrenginį atsiunčiami iš kompiuterio arba srities, kuriuos valdo ne svetainės skelbėjas, o kitas subjektas, tvarkantis tais slapukais gaunamus duomenis.

Svetainėje naudojami tiek pirmosios, tiek trečiųjų šalių slapukai.

Slapukai gali būti skirstomi ir pagal jų veikimo trukmę:

  • Seanso slapukai. Tai tokie slapukai, kurie skirti rinkti ir laikyti duomenis, kai vartotojas naršo tinklalapį. Jie dažnai naudojami laikyti informaciją, kuri naudinga pasiūlyti paslaugą, kurios vartotojas prašo tik vieną kartą (pvz., perkamų produktų sąrašas).

Nuolatiniai slapukai. Tai tokie slapukai, kurių duomenys lieka įrašyti įrenginyje ir gali būti prieinami ir tvarkomi laikotarpį, kurį nustato už slapukus atsakinga organizacija – tai gali būti nuo kelių minučių iki kelerių metų.

Svetainėje naudojami tiek nuolatiniai, tiek seanso slapukai.

Kam svetainė naudoja slapukus?

  • Techniniai slapukai. Šie slapukai suteikia galimybę vartotojui naršyti svetainę, platformą arba programą ir naudotis įvairiomis jų parinktimis arba paslaugomis, pavyzdžiui, valdyti duomenų srautą ir perdavimą, identifikuoti seansą, patekti į ribojamas sritis, prisiminti užsakymo punktus, atlikti pirkimo procedūrą, prašyti registruotis arba dalyvauti renginyje, naudotis saugumo funkcijomis naršant, įrašyti turinį norint pasidalyti vaizdo ar garso įrašais arba dalytis turiniu per socialinius tinklus.
  • Suasmeninimo slapukai. Šie slapukai suteikia galimybę vartotojui gauti paslaugą su tam tikromis bendromis funkcijomis, kurios iš anksto nustatytos pagal tam tikrus vartotojo įrenginio kriterijus, pavyzdžiui, kalba, naršyklės, per kurią prieinama paslauga, tipas, regiono, iš kurio prieinama paslauga, konfigūracija ir kt.
  • Analizės slapukai. Šiais slapukais už juos atsakingas subjektas gali sekti ir analizuoti svetainių, su kuriomis jie susieti, vartotojų elgseną. Šio tipo slapukais surinkta informacija naudojama svetainių, programų bei platformų veiklai matuoti ir šių svetainių, programų bei platformų vartotojų naršymo profiliams nustatyti, siekiant patobulinimų išanalizavus vartotojų naudojimosi paslaugomis duomenis.
  • Reklamos slapukai. Šiais slapukais galima kiek įmanoma veiksmingiau administruoti reklamos plotą, kurį, kai taikoma, skelbėjas paskyrė svetainėje, programoje arba platformoje, iš kurių teikiama prašoma paslauga, atsižvelgiant į tokius kriterijus kaip skelbiamas turinys arba reklamos skelbimų rodymo dažnumas.
  • Elgsenos reklamos slapukai. Šiais slapukais galima kiek įmanoma veiksmingiau administruoti reklamos plotą, kurį, kai taikoma, skelbėjas paskyrė svetainėje, programoje arba platformoje, iš kurių teikiama prašoma paslauga. Šiuose slapukuose laikoma informacija apie vartotojų elgseną, gauta nuolat stebint jų naršymo įpročius. Taip galima sukurti konkretų profilį ir juo remiantis rodyti reklamą.

Svetainėje slapukai naudojami pirmiau minėtais tikslais.  Daugiau informacijos ir konkrečių slapukų sąrašą galite rasti: Naudojami slapukai.

Mes naudojame „Google“ pakartotinės rinkodaros priemonę „AdWords™“. Ji suteikia mums galimybę skelbti reklamos skelbimus „Google“ turinio tinkle, remiantis ankstesniais vartotojų apsilankymais mūsų Svetainėje. Tuo tikslu kai kuriuose Svetainės puslapiuose yra kodas pavadinimu \"remarketing tag\" (pakartotinės rinkodaros gairė). Naudojantis šiomis gairėmis galima perskaityti ir konfigūruoti Jūsų naršyklėje esančius slapukus, siekiant nustatyti konkrečios vartotojui rodysimos reklamos tipą, remiantis elementais, susijusiais su Jūsų apsilankymu mūsų Svetainėje. Pavyzdžiui, pasirinktas naršymo kelias, kur naršėte, konkretūs aplankyti puslapiai arba atlikti veiksmai. Tokiu būdu sudaryti pakartotinės rinkodaros sąrašai laikomi „Google“ serverių duomenų bazėje, kurioje laikomi visi su kiekvienu sąrašu arba interesų kategorija susiję slapukų identifikatoriai. Pagal gaunamą informaciją galima tik nustatyti konkrečią naršyklę. Vien iš šios informacijos „Google“ negali atpažinti konkretaus vartotojo.

Kaip galite pasyvinti slapukus?

Galite nustatyti savo naršyklę atmesti visus slapukus. Tačiau gali būti, kad be slapukų Svetainės funkcijos arba paslaugos neveiks tinkamai. Daugelyje naršyklių galima visiškai atsisakyti slapukų, kad galėtumėte kiekvieną kartą pasirinkti, kokius slapukus leisti veikti šioje Svetainėje, pasirinkdami savo naršyklės nuostatas. Daugiau informacijos galite rasti naršyklės nuostatose. Štai pagrindinių naršyklių svetainių nuorodos: